Bliztour

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ — ЗАКОПАНЕ

Найпопулярніший перевізник у Хмельницькому

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ — ЗАКОПАНЕ
Про Zakopane ( Закопане Польща).

ТТК ” Bliztour ”: Пропонує Вашій увазі, для власників загран. паспортів, як нового зразка так званих (біометричних), так і старого зразка з діючою шенгенською візою, відпочинок в курортному місті Zakopane ( Закопане – Польща ).

І так, що таке Zakopane?

З опитування проведеного ТТК ” Bliztour ”, на жаль вимушені констатувати той факт, що про Закопане мешканцям України мало що відомо, скажу більше – 90% населення навіть і не чули такого слова, але менш з тим…

Отже, Закопоне – це населений пункт, тобто містечко (курорт), з чисельністю населення біля 28 тис. чол., яке займає площу орієнтовно 84кв.км., і знаходиться на півдні Республіки Польщі. Розташоване воно між горами Татри (наші Карпати ), та гірським масивом Губалувка (Gubalowka). Практично місто розташоване під кордоном зі Словаччиною. Кордон між Польщею і Словаччиною в цій частині проходить по горах Татри, які розкинулись, як на Польській стороні, так і на Словацькій. Весь цей гірський масив є заповідною зоною, як на Польській стороні (Tatrzanski Park Narodowy), так і на Словацькій (Slowacki Raj – park narodowy). Відстань з Хмельницького до Zakopane складає — 700 км. ( Хмельницький – Львів – Краків – Закопане). Чому саме Закопане є таке популярне курортне місто в Польщі? Все дуже просто. По перше: воно знаходиться в дуже вигідному географічному розташуванні біля підніжжя гір. По друге – це є найбільше містечко з розвиненою інфраструктурою та безліччю готелів, з яких найближче розпочинати походи в гори.

Закопане та природу, яка його оточує можна порівняти з нашими Карпатами (Буковель), різниця тільки в тім, що Буковель, як курорт збудований в нашому національному парку шляхом знищення природного ландшафту (вирубки дерев і тд.). Справжнє поселення в Буковелі – це є село Паляниця.

Zakopane – це є справжнє містечко, і природу яка його оточує, людина не спотворила, а навпаки зберегла. В Україні Карпати вважаються національним парком (закинутим), так само і в Польщі є їхні Карпати, які називаються Татри, які теж є національним парком. Різниця тільки в тому, що в поляків їхній парк називається — ”Tatrzanski Park Narodowy ”, тобто парк народний, і вже зрозуміло, що то є, і чий він є (це так для роздумів). Не думайте, що мені наші Карпати не подобаються, я їх дуже люблю, але мені не подобається відношення до нашого парку.( Вирубки дерев, руйнування природного ландшафту, і як наслідок винищення флори та фауни, бездоріжжя і тд. і тп.). Гроші з туристів беруться, а вкладати їх в розвиток інфраструктури ніхто не вкладає. В Zakopane на відміну від нашого Буковеля є безліч помешкань, як приватних садиб, так і крутих готелів за доступними цінами орієнтовно від 10 до 25 доларів з чол..(як з сніданками так і без). Narodowy – це дійсно народний, всі відвідувачі шанують та бережуть природу. Park – це дійсно парк, так, як ми з Вами звикли гуляти будь — яким парком в нашому місті. Де стоять лавочки, біотуалети, атракціони, безліч кафе, не їздять автомобілі, обладнані автостоянки, чисте повітря, встелений асфальт або плитка, природа первозданної краси. Де сім’я взявши дитину з коляскою може вільно прогулюватись по горах дихаючи чистим повітрям, де люди з обмеженими можливостями можуть насолоджуватися життям вільно пересуваючись. Де люди беруть гроші з туристів за відвідування парку, але вкладають їх у розвиток на благо людей.

Тому після порівняння наших Карпат і Польських Татр, ми прийняли рішення про надання послуг пасажирських перевезень на відпочинок в Закопане з Хмельницького. Якщо вже платити гроші, то знаючи за що. Тим більше, що відпочинок в Закопане і наших Карпатах по сумі не відрізняється, можливо ще й дешевше.

Звичайно, що тим людям, які звикли замовити бус для поїздки в Карпати, набравши з собою повно пойла (горілки, пива і тд.) і закуски (м’яса, ковбаси і тд.), щоб три дні заливати собі сліпи, відпочинок в Zakopane не підходить. Zakopane для тих, хто хоче відпочити по справжньому, по Європейськи (як ми звикли говорити). Набратися свіжих вражень, відчути культуру обслуговування. Це відпочинок для любої статі (чол. або жін.), вік необмежений, як сімейний так і індивідуальний. Той відпочинок, який може дозволити собі кожен громадянин України.

Що ж, там такого, запитаєте Ви? Та нічого такого дивного там не має. Окрім того, що саме місто ввечері повністю освітлюється, чисте, дороги без ям, окурки та розбиті бутилки не валяються, сміття відсутнє, п’яні та неадекватні не ходять, банки працюють, безліч всіляких атракціонів, як для дорослих так і для дітей, бутіків, кафе – колиб, термальних басейнів, привітні люди і тд.. Гори чисті, всі в деревах, лісовози ліс не вивозять, стежки асфальтовані або встелені бруківкою, озера чисті та є в наявності, в горах біотуалети та працюючі кафе — колиби. Для туристів скрізь стоять вказівники, є готельчики де турист, який затримується в горах на ніч, може переночувати. Не зважаючи на безмежність гір, які досягають висоти 2499 метра н.р.м., гора Риси (Rysy – найвища гора в Польщі), Ви можете добратись до любої вершини. Всі туристи дотримуються правил поведінки, навіть наші ( все ж таки вміють себе вести. Чому ж дома, як свині ?).

Більшість наших людей думають, що Zakopane — це тільки гірськолижний курорт. Скажу Вам, що думка вірна, але не повна. В Закопаному є чим зайнятись, як і літом, так і зимою, тобто цілий рік. Я б сказав, що влітку ще більше є можливостей для турпоходів в гори, а ніж взимку. В літку (тобто від зими до зими) – це походи в гори. Виїзд на фунікулері на гору Kasprowy Wierch ( неймовірні враження), ознайомлення з гірськими озерами ( Morskie oko, Dolina Pieciu Stawow), водоспадами. Відвідування гори Губалувка з безліччю атракціонів, походи до Poliana Chocholowska , Dolina Koscieliska , відвідування печер і тд., і тп.. Відвідування термальних басейнів, аквапарків (Termy Szaflary, Bialka, Goracy Potok, Bukowina, Chocholowskie. Aquapark Zakopane, Tatralandia. Здійснити прогулянку на плотах по річці Дунаєць ( Dunajec — Splyw Dunajcem), по якій проходить кордон між Польщею та Словаччиною. Для любителів водного екстриму — рафтинг по Дунайцю . Пропонується також оглядова екскурсія на яхтах.Також для любителів велоспорту тут обмежень не існує, ці гори нібито створені для вело туризму. Піші прогулянки по Закопаному також залишать приємні спогади про відвідування цих місць. Звичайно в місті є музеї, театри, старовинні костели, парк і таке інше, але це не є найважливішою цілю нашого туриста для відвідування таких закладів. А от центральна вулиця Крупувка (Krupowki) – це те що треба. Тут тобі і магазинчики, і бутіки, і кафе, і карчма, і музика, і навіть інколи танці, приємна можливість після екскурсій прогулятися та відпочити в одній з кафешек (скажімо так) за ” чашечкою кави ”. Скоштувати смачних національних страв, розміри порцій яких говорять про гостинність та привітність господарів і поваги до туристів.

Зимовий сезон: Звичайно ж, в зимовий період туристи їдуть в Закопане щоб покататися на лижах, сноубордах, санчатах і тд., і тп.. Але повірте мені, тут як і влітку все зроблено для туриста. Ви ж приїхали на відпочинок, тобто з грошима і їхня задача надати Вам якомога якісніші різноманітні послуги, щоб Ви ці гроші потратили (але ж ми заробляємо гроші для того аби їх тратити, але тратити якісно і в задоволення). Кожен турист, як і активний, так і пасивний знайде для себе чимало цікавого і чим зайнятися. Окрім катання на лижах сноубордах чи санях і т.д. траси різноманітні від профі (чорні) до початківців (сині), є також катання на санях в упряжках собак на конях і тд. і тп., проходження лабіринтів зі снігу, всілякі атракціони та шоу програми. Так як Закопане межує зі Словаччиною, Ви маєте можливість відвідати Татри зі сторони Словаччини (Slowacki Raj), де також є багато цікавого. (Kladka widokowa, Demianowska Jaskinia Lodowa, Lomnica Tatrzanska, Aquapark Tatralandia, і тд.,і тп.). Я Вам розповів лише про незначну кількість основних розваг та найпопулярніших місць, якими багатий цей край. Тож, як бачимо тут є чим себе зайняти в будь — яку пору року, і я Вам гарантую, що Ви отримаєте безмежну кількість захоплюючих вражень від побаченого. Відвідавши цей край в якості туриста, я Вам скажу, що це справжній кландай для туриста, тут непочатий край роботи. Та й, що там казати всього не розкажеш, тай тих три дні, які ми Вам пропонуємо провести в Закопаному дадуть Вам змогу ознайомитись лише на початковому рівні з цим краєм, після чого Вам захочеться приїздити сюди ще і ще. Ви отримаєте неймовірні враження, море задоволення, будете згадувати все життя, передавати свої емоції друзям, знайомим, ділитися в соц.мережах. Вас не покидатиме думка повернутися сюди знов і знов, і йти до кращого.

Перевага Польських Татр і міста Zakopane в тому, що там є все в одному місці. В нас теж є гори, термальні басейни, але гори в одному місці, а терми в іншому, а там все разом.

Разом з відпочинком в Закопаному, ми Вам пропонуємо, для остаточного задоволення Ваших вражень, відвідування Соляної шахти (Kopalnia soli Wieliczko), Парку Динозаврів (Dinozatorland) та парку розваг Американські горки (Energylandia).

Ps. Моя Вам порада, незалежно від того, чи поїдете Ви з нами, чи поїдете самі, чи виберете Ви цей відпочинок, чи інший. Якщо Ви вже вирішили витратити гроші, то витрачайте їх з користю для себе та собі в задоволення.

З повагою ТТК ” Bliztour ”